Dziś jest Niedziela, 24 Czerwiec 2018. Z życzeniami imieninowymi zastukaj do Emili i Jana
 

Horoskop

Horoskop indywidualny jest "portretem godziny", w której urodził się dany człowiek. Słowo to pochodzi od greckiego hora czyli "godzina" i skopein, co znaczy "zaglądać". Chodzi więc o "zaglądanie w godzinę".

Ezoterycy mówią, że horoskop pokazuje "jakość czasu" podczas której nastąpiły narodziny człowieka lub początek badanego zjawiska. Ta "jakość czasu" koreluje ściśle z "jakością duszy" właściciela horoskopu.

Horoskop można porównać do zdjęcia, odwzorowującego na dwuwymiarowej płaszczyźnie, z perspektywy obserwatora znajdującego się na Ziemi, położenie wszystkich planet naszego Układu Słonecznego oraz Słońca i Księżyca. Horoskop jest geocentryczny, ponieważ (co chyba oczywiste) sporządzamy go nie dla istoty żyjącej na powierzchni Słońca, lecz dla osoby żyjącej na powierzchni naszej planety. Dlatego Ziemia, a dokładniej to miejsce, w którym żyje na niej właściciel horoskopu (w skrócie: WH) znajduje się w centrum narysowanego okręgu. Na tak sporządzonym rysunku widać również, jaki znak zodiaku wschodził w chwili urodzenia WH na horyzoncie, a który zachodził itp.


informacja ze strony astro.eco.pl

Horoskop – co to jest?

Horoskop sporządzony według zasad astrologii ma kształt koła. Na jego obrzeżach umieszczone są wszelkie informacje o położeniu planet, Słońca, Księżyca oraz innych punktów na niebie. Aby prawidłowo utworzyć horoskop trzeba go obliczyć, a następnie narysować. Po wyrysowaniu horoskopu następuje interpretacja. Trzeba wiedzieć jak oddziałują wszystkie planety w danym dniu, najczęściej w dniu urodzin danego człowieka. Nie mniej ważna jest godzina w jakiej człowiek przyszedł na świat.
Bardzo trudno jest stworzyć profesjonalny horoskop bez znajomości arkanów astrologii. W zasadzie nie powinno obliczać się horoskopu dla siebie. Jeśli jednak ktoś jest uparty może obliczyć horoskop wyłącznie na podstawie dnia, miejsca i godziny urodzenia. Zaawansowane horoskopy wymagają jednak znajomość dokładnej godziny narodzenia. Jednak los ludzki zapisany w gwiazdach można zmieniać i korygować. Człowiek ma bowiem wolną wolę i prawo wyboru. Dlatego też nie należy traktować horoskopów niczym ostateczną wyrocznię i kierować się wyłącznie wróżbą postawiona przez wróżkę.
Etymologia słowa horoskop.
Termin HOROSKOP jest pochodzenia greckiego i oznacza "badacz czasu". Na początku była to tylko tablica ze znakami Zodiaku i położeniem ich w stosunku do planet i gwiazd w konkretnie określonym czasie. Było to podstawą przepowiadania przyszłości. Przepowiednie i horoskopy były pisane prozą lub wierszem dla pojedynczych ludzi, rodzin, klanów, narodów lub nawet dla całych krajów i dla świata.

Horoskop - historia

Od zarania dziejów horoskopy przepowiadały losy władców i ich następców. Odpowiadały na pytanie czy należy rozpocząć konflikt zbrojny i kto zwycięży w tej wojennej zawierusze. Bardzo często służyły też zastraszaniu całych narodów. Działo się oraz służyły jako ostrzeżenie przed nadchodzącymi klęskami żywiołowymi. Najstarszy horoskop powstał na zamówienie króla Asyrii i miał odpowiedzieć na pytanie jak potoczą się losy jego panowania. Było to w VII wieku przed naszą erą.
Czterysta lat później narodziła się pierwsza uczelnia astrologiczna, gdzie uczono stawiania horoskopów. Jej pomysłodawcą, założycielem i wykładowcą był astronom o nazwisku Berros. Na terytorium Polski astrologia, horoskopy, wróżby, zyskały dużo popularność około 1500 roku. W Krakowie powstała też katedra astrologiczna, a słuchaczem wykładów w z tej dziedziny był także Mikołaj Kopernik.
Na przestrzeni wieków horoskopy i wróżby były uważane za coś zdrożnego i niebezpiecznego. Cesarz Tyberiusz rozkazał wygnać wszystkich astrologów, wróżki i osoby stawiające horoskopy, a gdyby nie dostosowali się do tego zarządzenia, bezwzględnie ich zgładzić.

HOROSKOP

Pierwsze wieki naszej ery, to okres, kiedy to wróżenie i jakiekolwiek horoskopy były uznawane za karygodne sprzeciwianie się nauce kościoła. Zresztą nawet dzisiejsza nauka chrześcijańska uważa, że wiara w horoskopy i astrologiczne przepowiednie uznawana jest za grzech. Mimo zakazów nie przeszkadzało to jednak wielu możnym chrześcijanom zamawiać horoskopy tak, jak to zrobił cesarz Konstantyn, który chciał wiedzieć jak potoczą się losy Konstantynopola, miasta przez niego założonego.
Mimo, że w Europie dominowało chrześcijaństwo, które zakazywało praktyk astrologicznych, to jednak siła horoskopów i ich oddziaływanie na człowieka było tak duże, że nie zdołano powstrzymać procesu rozwoju tej sztuki. Ludzka chęć poznania przyszłości dominowała ponad wszystko. Z jednej strony uznawano, że astrologowie i stawiający horoskopy są związani z siłami nieczystymi, demonami i diabłami, natomiast z drugiej astrologia i przepowiednie królowały na dworach wielu europejskich władców. Nawet papieże nie oparli się pokusie stawiania dla nich horoskopu. papież Juliusz II na tej podstawie wybrał dzień swojej koronacji, papież Paweł III wyznaczał konsystorz również na podstawie horoskopu.


Horoskop - wierzyć czy nie wierzyć?

Na koniec jedna uwaga, która powinna przyświecać każdemu człowiekowi, który więcej lub mniej wierzy w przepowiednie astrologiczne, horoskopy, wróżki i stawiane przez nie wróżby. Wszytkie horoskopy i przepowiednie trzeba koniecznie traktować z dużym dystansem do nich i samego siebie. Bo chociaż są na świecie sprawy i rzeczy o których filozofom się nie śniło, to i szarlatanów chcących wzbogacić się na astrologii, ezoteryce, przepowiedniach i stawianiu horoskopów też nie jest mało. Czytaj za darmo horoskop na jutro, horoskop codzienny, horoskop erotyczny, horoskop partnerski, horoskop miłosny, galijski, celtycki, majów, horoskop chiński i inne horoskopy na naszym portalu. Wszystkie te publikacje są darmowe. Czytaj więc za darmo horoskopy w różnych stylach, z różnych epok, i rejonów świata.

 

Nowy horoskop dla każdego dnia

Horoskop w astrologii to przepowiednia sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich.
Koziorożec
Koziorożec
Wodnik
Wodnik
Ryby
Ryby
Baran
Baran
Byk
Byk
Bliźnięta
Bliźnięta
Rak
Rak
Panna
Panna
Waga
Waga
Skorpion
Skorpion
Strzelec
Strzelec
Lew
Lew

Reklama na MegaSennik.pl